Jesteś tutaj: HomeGaleriaKonkurs Papieski pt. "Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005"

Konkurs "Manufaktura Słowa"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Manufaktura Słowa". Szczegóły poniżej.

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.
2. Tematyka prac jest dowolna.
3. Uczestnik zgłasza do konkursu (do wyboru): 1-3 utworów poetyckich lub 1 utwór prozatorski (do 3 000 znaków bez spacji).
4. Zgłoszone teksty, wcześniej niepublikowane, niezgłaszane do innych konkursów, należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. jako załącznik w pliku Word
(.doc) oznaczony w nagłówku pliku godłem w formie słownej, nie graficznej, godło ma stanowić także nazwę pliku (np. stokrotka.doc). W przypadku wierszy, każdy z nich
powinien znaleźć się w osobnym pliku dodatkowo opisanym numerem (np. stokrotka_1.doc, stokrotka_2.doc, stokrotka_3.doc).
Każdy zestaw należy oznaczyć w nagłówku godłem.
Do zestawu należy dołączyć wypełnioną Kartę Uczestnictwa w formie skanu.
5. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Etap pierwszy: kwalifikacja prac konkursowych, sprawdzenie zgodności prac i kart zgłoszeń z regulaminem. Etap drugi: ocena jury
powołanego przez organizatorów. Uczestnikami finału mogą zostać wyłącznie autorzy wyróżnieni w eliminacjach. Teksty wysłane bezpośrednio do komisji finałowej, z pominięciem eliminacji, nie będą oceniane.
6. Jury kwalifikuje teksty do tomiku laureatów oraz przyznaje nagrody oraz wyróżnienia w obu kategoriach. O podziale nagród każdorazowo decyduje komisja.
7. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu, razem z opiekunami, zostają zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. Organizator nie wysyła nieodebranych nagród i wyróżnień pocztą.
8. Podczas uroczystości finałowej odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, w ramach którego chętni uczestnicy zaprezentują jeden tekst poetycki, niepublikowany i niezgłaszany do innych konkursów. Uczestnik musi być uczniem szkoły gimnazjalnej
lub ponadgimnazjalnej i zgłosić się do organizatorów przed Galą. Spośród zaprezentowanych tekstów publiczność wybierze jeden tekst, który zostanie nagrodzony.
9. Przesyłanie prac jest równoznaczne ze zgodą na publikację utworów w tomiku i na stronach internetowych organizatora, przetwarzanie tekstów zgodnie z celami konkursu. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.
10. Ocenie nie podlegają utwory z błędami ortograficznymi oraz zgłoszenia niespełniające wymagań regulaminu.
11. TERMINY:
Nadsyłanie prac do 28.02.2017
Ogłoszenie prac zakwalifikowanych do finału: 3.04.2017
Gala Finałowa: 16.05.2017 (w MDK nr 2)
(O ewentualnych zmianach terminów organizatorzy będą informować za pośrednictwem
strony internetowej MDK nr 2 lub drogą mailową/telefoniczną osoby zainteresowane.)
12. Informujemy, że w MDK nr 2 literacko uzdolnioną młodzieżą opiekują się nauczycieleinstruktorzy:
Agnieszka Warzecha ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) oraz Karina Kisiel ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ), którzy udzielają informacji na temat konkursu, prowadzą spotkania i konsultacje.

http://www.mdk2.pl/kola-i-kluby-literackie/manufaktura-slowa.html

Go to top