Jesteś tutaj: HomeGaleria

Szkolenie dla nauczycieli klas międzynarodowych

W dniach od 25 do 26 września 2017 roku odbyło się w naszej szkole szkolenie dla nauczycieli klas międzynarodowych. Szkolenie zostało zorganizowane przez koordynatora Międzynarodowej Matury, Alinę Rzepiak, a przeprowadzone przez Panią Jane Hanna, konsultantkę IBEN reprezentującą Organizację Międzynarodowej Matury (IB) oraz konsultantkę organizacji InThinking zajmującej się szkoleniami nauczycieli.

22089188 1299197863541397 3229876627116932012 n


Szkolenie obejmowało treści dotyczące pracy maturalnej, która oprócz Teorii Wiedzy oraz działalności CAS stanowi jeden z podstawowych elementów kształcenia międzynarodowego. Pani Jane Hanna przedstawiła na szkoleniu między innymi jak formułować temat pracy maturalnej, jak zgodnie z nowymi wytycznymi oceniać prace maturalne, jakie treści praca powinna zawierać oraz jak prawidłowo wypełniać dokumentację związaną z pracą maturalną.
Uczniowie z klasy międzynarodowej rozpoczynają pisanie prac maturalnych z wybranego przez siebie przedmiotu w klasie II, a kończą na początku klasy III-ej. Następnie prace wysyłane są do egzaminatorów zewnętrznych, a oceny z prac przesyłane są do szkoły w lipcu po egzaminach maturalnych.
Teraz nasi nauczyciele będą mogli jeszcze lepiej wspierać naszych uczniów w tym trudnym procesie jakim jest pisanie pracy. Życzymy sukcesów zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Go to top