Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Wizyta Pana ambasadora USA w naszej szkole !

13 czerwca gościł w murach naszej szkole ambasador USA stacjonujący w Polsce. Z okazji 100 lecia niepodległości Polski i w imię przyjaźni polsko-amerykańskiej Pan ambasador spotkał się z uczniami klas IB oraz innymi zainteresowanymi. Spotkanie trwało ok. 2 godzin, podczas którego uczniowie zadawali pytania naszemu gościowi. Okazało się, że nasz gość ma korzenie polskie, a jego małżonka w połowie też jest Polką ! Pan ambasador przekonywał młodzież do pdróżowania i poznawania nowych ludzi, kultur, możliwości. Podczas spotkania wyemitowany został krótki film, który pokazał namiastkę losów polskich Amerykanów oraz mocne więzi, jakie łączą ich z Polską. Na koniec każdy, kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie zPanem ambasadorem.  

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.