Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

XI Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny.


W dniu 08.01.2019 roku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny, którego organizatorem było V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Naszą szkołę reprezentowała trzynastoosobowa grupa uczniów z klasy Ib: Krzysztof Burzyński, Julia Bartczak, Jakub Sobczak, Mikołaj Nowostawski, Martyna Knop (opiekun pani Agnieszka Matecka), klasy If: Zuzanna Górska, Nadia Leszka, Oliwia Zdyb, Maria Janiak (opiekun pani Agnieszka Matecka), klasy Id: Danuta Michalak (opiekun pani Anna Werbińska, klasy Ie: Miłosz Domagalski, Michalina Torbus, Maria Włodarczyk (opiekun pani Ilona Kapitaniak).
Nasze uczennice: Oliwia Zdyb i Martyna Knop stanęły na podium, zdobywając kolejno II i III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs pod patronatem SU na projekt okazjonalnej pocztówki lub pieczątki

Chcesz uczcić niepodległą ? Zaprojektuj okazjonalą pocztówkę lub pieczątkę, wykorzystując motyw kościuszkowski naszego liceum. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a zwycięzca otrzyma nagrodę. O szczegóły należy pytać Samorząd Uczniowski.


Konkurs na najciekawszą stylizację

SU ogłasza konkurs na najciekawszą stylizację związaną z jedną z wybitnych w dziejach Polski postaci. Stylizację przygotowuje cała klasa i prezentuje 8 listopada.

Na zwycięzcę czeka nagroda. O szczegóły pytajcie samorządy klasowe.

konkurs2