IB DIPLOMA PROGRAMME

IB WORLD SCHOOL 049645

 

 

 

 

 

   

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych:

                                       Katarzyna Bednarek

 ochrona danych        

Jesteśmy "Srebrną Szkołą"

lieum srebro

Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa"

Uczestnictwo TDTS

Wsparcie psychologiczno- pedagogiczne w naszej szkole

pomoc pp

Program "Poznaj Polskę"

Bez nazwy

i9Fu eDX 400x400

poznajPolske

Przygoda z przyrodą

projekt uam

Jesteś na stronie:

Matura międzynarodowa IB DP

International Baccalaureate Diploma Programme - Matura Międzynarodowa

Od roku 2014 w naszej szkole prowadzimy oddziały międzynarodowe. Przed uczniem takiej klasy otwierają się nowe możliwości:

  • większe szanse dostania się na studia zarówno w Polsce, jak i za granicą
  • zdobycie szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków

- Informacja o programie (>>zobacz<<)

- Prezentacja o IB (>>zobacz<<)

czytaj więcej

Przyjdź do nas! Rekrutacja

Nie zwlekaj! Przyłącz się do najlepszych!

 

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024 (>>zobacz<<)

Terminarz rekrutacji (>>zobacz<<)

 

UWAGA! Wszystkie wnioski należy składać w formie elektronicznej.

Strona do naboru elektronicznego znajduje się pod adresem: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/.

Warto być u nas bo:

  • Prowadzimy klasę z maturą międzynarodową (IB - International Baccalaureate), która daje dodatkowe możliwości rozwoju oraz edukacji na uczelniach zagranicznych;
  • Jesteśmy od lat w czołówce szkół kaliskich jeśli chodzi o wyniki maturalne (pierwsza trójka);
  • Otrzymaliśmy renomowany tytuł "Srebrnej Szkoły" w roku 2021 i 2022.

Film promujący szkołę

Konkurs matematyczny w 3 kategoriach

Z racji ustanowionego Roku Matematyki oraz zbliżającego się dnia liczby Pi organizujemy 27.03.2019r  konkurs matematyczny w III-ch kategoriach.Zapraszamy wszystkich uczniów klas I i II. Liczba miejsc jak w ubiegłym roku ograniczona.O zaklasyfikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na poszczególne konkursy u Pani Anety Zadki (208)oraz Joanny Narolskiej-Crouchman (207) osobiście lub prze Mobi Dziennik.Zakwalifikowane osoby do konkursu zostaną przez nas poinformowane. Czekają na Was atrakcyjne nagrody.

Konkursy:

1. SUDOKU-rozwiązanie 3 zadań. Pod uwagę bierzemy poprawność oraz czas rozwiązania.

2.Konkurs na odtworzenie największej liczby cyfr po przecinku liczby Pi

3. Konkurs fotograficzny.

Przedmiotem konkursu jest matematyka we współczesnym świecie.

 Na fotografiach mogą znaleźć się między innymi: obiekty lub ich fragmenty o interesującej kolorystyce, sfotografowane w ciekawym świetle (w różnych porach dnia, roku) czy charakteryzujące się efektowną fakturą które kojarzą się wam z matematyką.

Postanowienia ogólne 1.

 Organizator uzyskuje prawo do umieszczania prac nadesłanych na konkurs (oznaczonych imieniem i nazwiskiem autora)  w szkole oraz na fb szkolnym.

 Regulamin konkursu

Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 fotografie wykonane osobiście (co oznacza, że posiada prawa autorskie). Nadto, za złożenie prac cudzych odpowiada sam uczestnik!

 Fotografie należy dostarczyć  osobiście do nauczycieli matematyki do dnia 20.03.2019 .

Zdjęcia tylko w formie cyfrowej lub tylko w formie papierowej nie wezmą udziału w konkursie.

 Na odwrocie każdego zdjęcia należy umieścić metryczkę zawierającą: - imię i nazwisko autora i klasę do której uczęszcza, - tytuł zdjęcia, - nazwę sfotografowanego obiektu, - miejsce wykonania zdjęcia.

 W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie były wcześniej publikowane ani nie brały udziału w żadnym innym konkursie

Fotografie nie mogą być efektem montażu komputerowego. Dopuszcza się retusz polegający jedynie na zastosowaniu korekty, która podniesie jakość zdjęcia (np. nasycenie, ostrość, jasność, kontrast).

Zezwala się również na konwersję zdjęć kolorowych na czarnobiałe i sepię. Nie jest dozwolone natomiast łączenie kilku fotografii lub zmiana oryginalnej kompozycji fotografii.

  Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac niespełniających wyżej wymienionych wymogów oraz do wyłączenia z konkursu prac o niskiej jakości technicznej.

Organizator nie zwraca prac biorących udział w konkursie.

Prace będą oceniane przez jury powołane przez organizatora konkursu.

 Jury zastrzega sobie prawo przyznawania miejsc exaequo

  Pobawcie się z nami matematyką a to docenimy.

                      Czekamy na Was

                         Joannan N-C

Konkurs plastyczny: "Mój ulubiony las"

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie jak co roku organizuje konkurs plastyczny w związku z festynem edukacyjnym „Spotkanie z lasem”. Tegoroczna edycja konkursu będzie odbywać się pod hasłem „Mój ulubiony las”. Prace można nadsyłać do 21 maja 2018 r. Szczegółowy regulamin, w którym znajdziecie Państwo warunki techniczne jakie musi spełniać dzieło, przesyłamy w załączeniu. W załączeniu przesyłamy również kartę opisu pracy, która musi być na stałe przytwierdzona do rysunku (na jej odwrocie).

Uroczysty finał (w trakcie którego wręczone będą nagrody i dyplomy) odbędzie się w trakcie festynu „Spotkanie z lasem”, który przewidziany jest na 8 czerwca 2018 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Konkurs "Szkoła wolna od używek"

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Szkoła wolna od używek", skierowanego do szkół ponadpodstawowych, które zrealizowały lub realizują projekt edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość ?" Organizatorem konkursu jest Główny Inspektorat Sanitarny. Konkurs ma formę projektu edukacyjnego mającego na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu i opisaniu przez zespół projektowy projektu edukacyjnego dotyczącego wymienionej tematyki oraz przesłaniu go (w wersji papierowej) do właściwych terenowo, dla poszczególnych placówek oświatowych, PSSE woj. wielkopolskiego, w terminie do 16 kwietnia 2018r. Prace konkursowe będą oceniane na poziomie: powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny powołuje jury na poziomie powiatowym, które ocenia prace konkursowe i w terminie do 7 maja 2018r. przesyła (wersja papierowa) do WSSE w Poznaniu 1 pracę konkursową, najlepiej ocenioną. Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny powołuje jury na poziomie wojewódzkim, które w terminie do 21 maja 2018r. przesyła do Głównego Inspektoratu Sanitarnego 1 pracę konkursową, która została najlepiej oceniona. Główny Inspektor Sanitarny, w terminie do dnia 21 maja 2018r. powołuje komisję konkursową na poziomie krajowym, która w terminie do dnia 4 czerwca 2018r. oceni prace konkursowe i wyłoni 3 laureatów konkursu.

Prezentacja prac konkursowych laureatów, wyłonienie zwycięzców, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce w trakcie uroczystego finału Konkursu w dniu 15 czerwca 2018r. w Warszawie. Informacja o miejscu i godzinie uroczystej Gali Finałowej konkursu zostanie przekazana laureatom w terminie do dnia 10 czerwca 2018r.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o rozpropagowanie informacji o ww. konkursie wśród nauczycieli i uczniów. Pracę laureata lub laureatów I miejsca etapu szkolnego zgodną z regulaminem wraz z załącznikiem (zgoda rodzica/opiekuna) należy przesłać w terminie do dnia 16 kwietnia 2018r. na adres: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu – Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, ul. Kościuszki 6, 62-800 Kalisz.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. wicedyrektor Justyna Twardowska-Roszak.

Konkurs informatyczny dla programistów

IV Liceum Ogólnokształcace w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny przeznaczony dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Idea konkursu jest propagowanie programowania wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs polega na stworzeniu aplikacji komputerowej, w dowolnym środowisku programistycznym. Uczniowie z najlepszymi pracami są zapraszani na specjalną prezentację swojego programu. Zwycięscy zdobywają cenne nagrody !

Warto wziąć udział w konkursie gdyż:

  • jest to okazja rozwinięcia swoich umiejętności programistycznych;
  • uczestnik tworzy aplikację, która jest jego własnością intelektualną i może ją w przyszłości sprzedawać;
  • laureaci zgarniają cenne nagrody.

Warto zaznaczyć, że w poprzednim roku swoich sił w konkursie spróbował A. Machowczyk, obecnie uczeń klasy 3D. Co prawda Adamowi nie udało się osiągnąć spektakularnego sukcesu, to dzięki konkursowi stał się lepszym programistą i zdobył cenne doświadczenia w ciągle cenionej branży na rynku pracy.

Więcej informacji o konkursie zobaczycie >>tutaj<<.