IB Diploma Programme

School number: 049645

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email: 

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych: ochrona danych

Podanie do szkoły - ważne !

Podanie należy wypełnić w elektronicznym systemie naboru na stronie: https://ponadgimnazjalne-kalisz.nabory.pl/ lub poprzez stronę: http://www.kalisz.pl  - ikonka na dole strony „Zapisz dziecko do szkoły”. Następnie należy wydrukować i złożyć odręczny podpis /rodzic lub opiekun prawny/.

W terminie od 14 do 30 maja 2018 r. kandydat przynosi wydrukowane podanie do szkoły 
pierwszego wyboru.

Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Trzecie miejsce na Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie !

19 czerwca drużyna debatantów z naszej szkoły zdobyła trzecie miejsce na Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie ! Zawodnicy, czyli Bogna Idkowiak, Artur Kaźmierczak, Emilia Madejka i Karina Rutkowska (wszyscy z klasy Ia) spierali się na trudne i ważne tematy parytetu płci na listach wyborczych, jawności danych posiadaczy konkretnych adresów IP, praw adoptowanego dziecka do poznania swoich biologicznych rodziców czy obowiązku nauki do 18 roku życia. Po pełnych emocji zmaganiach, dzielni debatanci wybrali się na relaksujący spacerek w Parku Łazienkowskim. Gratulujemy udanego debiutu turniejowego i dziękujemy pani prof. Arlecie Durward za opiekę nad drużyną w czasie wyjazdu, a pani prof.Aleksandrze Kalinowskiej za informację o turnieju i pomoc merytoryczną.

debata1  turniej 
 turniej2  turniej3

Opiekun Koła Debat Oksfordzkich Małgorzata Wojczak-Olejnik

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK -IV miejsce w Wielkopolsce !

W sobotę 12 maja br. w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu odbył się etap okręgowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK .Zadaniem zawodników było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w symulowanych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.W rywalizacji wzięło udział jedenaście zespołów, reprezentujących Oddziały Rejonowe PCK z terenu województwa wielkopolskiego.

Drużyna pierwszej pomocy w składzie:Julita Malinowska,Aleksandra Orlicka,Mariusz Krążyński,Klaudiusz Kudła,Miłosz Taranek  zajęła IV miejsce.

pck1 pck4
 pck2  pck3

Gratulujemy!

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - kolejny sukces

W dniu 12 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCKUczniowie naszej szkoły byli najlepsi!!!
Drużyna pierwszej pomocy w składzie:Julita Malinowska, Aleksandra Orlicka, Mariusz Krążyński, Klaudiusz Kudła, Miłosz Taranek, Gabriela Michalak zajęła I miejsce. Opiekun-p.dyr.Justyna Twardowska-Roszak. 
Zwycięzcy będą reprezentować nasz rejon w zawodach okręgowych, które odbędą się w maju w Poznaniu.

O naszym sukcesie możesz przeczytać na stronie http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/mistrzostwa-pierwszej-pomocy-kaliskie-szkoly-najlepsze-zdjecia,1456.html.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Kolejny sukces naszej uczennicy w konkursie przyrodniczym !

W sobotę 24 marca w Poznaniu odbył się etap wojewódzki (finałowy) Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych ''Parki narodowe w Polsce" zorganizowanego przez PTOP Salamandra. W finale tym, oprócz 30 uczniów z województwa Wielkopolskiego, brała udział uczennica naszej szkoły Ewa Haraś z klasy 1c (opiekun p.prof.Michał Żukowski). Serdecznie gratulujemy.

fotka przyrodniczy1  fotka przyrodniczy2

Zdobyte indeksy szkoły w Walii uczniów klasy 3D

Uczniowie klasy 3D, Joanna Semrau, Konstancja Nowocień oraz Sergiusz Pietrala, otrzymali indeksy uczelni Aberystwyth, znajdującej się w miejscowości o tej samej nazwie w Walii. Warunkiem otrzymania indeksów było zakwalifikowanie się na podstawie egzaminów wstępnych organizowanych przez tę uczelnię. Egzaminy odbywały się w Siedlcach na tamtejszej uczelni wyższej. Sergiusz zdawał matematykę oraz informatykę, Joasia biologię zaś Konstancja historię Europy i politykę. 

 Naszym uczniom serdecznie gratulujemy życząc jedynie udanie zdanej matury (jedyny warunek, aby cała trójka mogła studiować za granicą :)).

Kolejny sukces naszej uczennicy

Germany

Uczennica klasy II A - Agata Antoniewicz - zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Etap pisemny odbędzie się w Poznaniu 17 lutego 2018 r. Opiekunem Agaty jest pani prof. Iwona Kopeć.

 

Ogromny sukces naszej uczennicy !

Germany

W eliminacjach okręgowych XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności Magdalena Krymarys zajęła 8 miejsce w Wielkopolsce. Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu Magda oraz Iza Krupczyńska z profesorem Józefem Korczakiem. 

 

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.

Konkurs plastyczny: "Mój ulubiony las"

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie jak co roku organizuje konkurs plastyczny w związku z festynem edukacyjnym „Spotkanie z lasem”. Tegoroczna edycja konkursu będzie odbywać się pod hasłem „Mój ulubiony las”. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.