Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Tenis stołowy i badminton.

Dnia 24 października br. w hali sportowej OSRiR odbył się Finał miasta Kalisza w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców zorganizowany przez Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców. Po emocjonującej walce najlepiej zaprezentowały się dziewczyny zajmując II miejsce po zaciętych pojedynkach z drużyną Ekonomika. Tytuł wicemistrzyń Kalisza dał awans Naszym tenisistkom do zawodów rejonowych. Drużyna chłopców odpadła niestety w eliminacjach.
Skład drużyny dziewczyn:
Justyna Karolak, Julia Suszek, Vanessa Lewandowska.
Skład drużyny chłopców:
Michał Matuszewski, Amadeusz Skwarek, Klaudiusz Kudła.
Gratulacje dla dziewczyn i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!

Opiekun: Waldemar Olszyna

Mistrzynie lotki !

Dnia 23 października b.r. w sali sportowej SP nr 7 odbył się Finał miasta Kalisza w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Doskonale spisała się nasza drużyna dziewcząt , która zdobyła tytuł Mistrzyń Kalisza i tym samym obroniła tytuł wywalczony w ubiegłym roku. W wielkim Finale „złotka” pokonały drużynę z I Liceum i uzyskały awans do zawodów strefowych. Drużyna chłopców zajęła IV miejsce. Zawodniczką MVP zawodów została okrzyknięta JULIA LASECKA z klasy Ie, która zrobiła furorę swoją znakomitą grą wśród zawodników i opiekunów Finału

Skład Naszych „złotych lotek”:
Julia Lasecka –Ie
Zuzanna Kraszewska –III b
Adrianna Kołak - II a

Skład drużyny chłopców:
Jakub Czajka –Ig
Adam Baran –If
Opiekun: Dariusz Kaczmarek

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs pod patronatem SU na projekt okazjonalnej pocztówki lub pieczątki

Chcesz uczcić niepodległą ? Zaprojektuj okazjonalą pocztówkę lub pieczątkę, wykorzystując motyw kościuszkowski naszego liceum. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a zwycięzca otrzyma nagrodę. O szczegóły należy pytać Samorząd Uczniowski.


Konkurs na najciekawszą stylizację

SU ogłasza konkurs na najciekawszą stylizację związaną z jedną z wybitnych w dziejach Polski postaci. Stylizację przygotowuje cała klasa i prezentuje 8 listopada.

Na zwycięzcę czeka nagroda. O szczegóły pytajcie samorządy klasowe.

konkurs2