Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Pierwszy konkurs Suddoku

19 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs SUDDOKU.
Wzięło w nim udział 50 uczniów klas I – III. Zadaniem uczestników było wypełnienie prawidłowo trzech plansz sudoku o różnym stopniu trudności w jak najkrótszym czasie.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce Kinga Jędrzejak klasa III  a
II miejsce Maja Lewandowska klasa II e
III miejsce Agata Urbaniak klasa II e.
Zwycięscy otrzymali bon nietykalności na wybrany przez siebie dzień, ocenę celującą z matematyki z wagą 0,7 i inne drobne upominki oraz słodkości. Za zajęcie pierwszego miejsca, Kinga otrzymała dodatkowo nagrodę książkową - Vademecum Maturzysty z Matematyki.
Wyróżnienie uzyskało 6 osób, które poprawnie wypełniły dwie plansze sudoku (nagrodzono je słodkimi upominkami, a pierwszą z wymienionych osób również bonem nietykalności):
Anna Kasprzak III h
Jakub Garncarek II c
Sergiusz Pietrala III d
Dominika Łuszczek I g
Jakub Bednarek II e
Kinga Tanaś II e
 
Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki, panie prof.  Joanna Narolska Crouchman oraz Aneta Zadka.
 DSC 0027DSC 0029DSC 0033

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs pod patronatem SU na projekt okazjonalnej pocztówki lub pieczątki

Chcesz uczcić niepodległą ? Zaprojektuj okazjonalą pocztówkę lub pieczątkę, wykorzystując motyw kościuszkowski naszego liceum. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a zwycięzca otrzyma nagrodę. O szczegóły należy pytać Samorząd Uczniowski.


Konkurs na najciekawszą stylizację

SU ogłasza konkurs na najciekawszą stylizację związaną z jedną z wybitnych w dziejach Polski postaci. Stylizację przygotowuje cała klasa i prezentuje 8 listopada.

Na zwycięzcę czeka nagroda. O szczegóły pytajcie samorządy klasowe.

konkurs2