IB Diploma Programme

School number: 049645

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email: 

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych: ochrona danych

Podanie do szkoły - ważne !

Podanie należy wypełnić w elektronicznym systemie naboru na stronie: https://ponadgimnazjalne-kalisz.nabory.pl/ lub poprzez stronę: http://www.kalisz.pl  - ikonka na dole strony „Zapisz dziecko do szkoły”. Następnie należy wydrukować i złożyć odręczny podpis /rodzic lub opiekun prawny/.

W terminie od 14 do 30 maja 2018 r. kandydat przynosi wydrukowane podanie do szkoły 
pierwszego wyboru.

Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Kościuszkowcy na konkursie filmowym w Poznaniu.

Dnia 6 kwietnia, w piątek, dwuosobowa drużyna znawców filmu wyruszyła do Poznania. Oliwia Płóciennik z 2 d i Jakub Pasałka z 2f postanowili zmierzyć się z miłośnikami X Muzy z całej Wielkopolski, a zjechały się 43 drużyny.

Konkurs był uroczysty, jubileuszowy, pod nazwą X Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Filmie WKWoF. Uczestników gościło stare studyjne kino Muza.

Kilka miesięcy wcześniej adepci dostali regulamin i spis (UWAGA!) 87 filmów do obejrzenia, szczególnie nowości tzw. filmów sezonu. Tuż przed konkursem organizatorzy urealnili listę pomniejszając ją o 17 pozycji. Do zadań należało też napisanie recenzji, ale obraz wskazano dopiero na konkursie.

Można było zdobyć aż 190 punktów za zadania zamknięte i otwarte. Kościuszkowcy wypracowali sobie 19. pozycję. Mówiąc obrazowo: byli lepsi od 24 drużyn, a dali się wyprzedzić 18 zespołom.

Nie o to jednak chodzi najbardziej, a o rozwijanie pasji i godzenie jej z obowiązkami szkolnymi. O erudycję i chęć współzawodnictwa. Oliwia, szefowa dwuosobowego zespołu już zapowiedziała, że w przyszłym roku zechce poprawić wynik.

W części tematycznej dotyczącej motywu wesela/ślubu w filmie oraz poetyki dzieła filmowego uczniów wspierała p. Beata Majchrzak.

Gratulacje!

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.

Konkurs plastyczny: "Mój ulubiony las"

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie jak co roku organizuje konkurs plastyczny w związku z festynem edukacyjnym „Spotkanie z lasem”. Tegoroczna edycja konkursu będzie odbywać się pod hasłem „Mój ulubiony las”. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.