Jesteś na stronie:

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Kościuszkowcy na konkursie filmowym w Poznaniu.

Dnia 6 kwietnia, w piątek, dwuosobowa drużyna znawców filmu wyruszyła do Poznania. Oliwia Płóciennik z 2 d i Jakub Pasałka z 2f postanowili zmierzyć się z miłośnikami X Muzy z całej Wielkopolski, a zjechały się 43 drużyny.

Konkurs był uroczysty, jubileuszowy, pod nazwą X Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Filmie WKWoF. Uczestników gościło stare studyjne kino Muza.

Kilka miesięcy wcześniej adepci dostali regulamin i spis (UWAGA!) 87 filmów do obejrzenia, szczególnie nowości tzw. filmów sezonu. Tuż przed konkursem organizatorzy urealnili listę pomniejszając ją o 17 pozycji. Do zadań należało też napisanie recenzji, ale obraz wskazano dopiero na konkursie.

Można było zdobyć aż 190 punktów za zadania zamknięte i otwarte. Kościuszkowcy wypracowali sobie 19. pozycję. Mówiąc obrazowo: byli lepsi od 24 drużyn, a dali się wyprzedzić 18 zespołom.

Nie o to jednak chodzi najbardziej, a o rozwijanie pasji i godzenie jej z obowiązkami szkolnymi. O erudycję i chęć współzawodnictwa. Oliwia, szefowa dwuosobowego zespołu już zapowiedziała, że w przyszłym roku zechce poprawić wynik.

W części tematycznej dotyczącej motywu wesela/ślubu w filmie oraz poetyki dzieła filmowego uczniów wspierała p. Beata Majchrzak.

Gratulacje!

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs pod patronatem SU na projekt okazjonalnej pocztówki lub pieczątki

Chcesz uczcić niepodległą ? Zaprojektuj okazjonalą pocztówkę lub pieczątkę, wykorzystując motyw kościuszkowski naszego liceum. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a zwycięzca otrzyma nagrodę. O szczegóły należy pytać Samorząd Uczniowski.


Konkurs na najciekawszą stylizację

SU ogłasza konkurs na najciekawszą stylizację związaną z jedną z wybitnych w dziejach Polski postaci. Stylizację przygotowuje cała klasa i prezentuje 8 listopada.

Na zwycięzcę czeka nagroda. O szczegóły pytajcie samorządy klasowe.

konkurs2