II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz
Telefon: (62) 767 66 57
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Inspektor ochrony danych:
Katarzyna Bednarek
3. IB DP Year 1
4. IB DP Year 2
5. School Documents
6. CAS
a. CAS Handbook
Od roku 2014 w naszej szkole prowadzimy oddziały międzynarodowe. Przed uczniem takiej klasy otwierają się nowe możliwości:
- Informacja o programie (>>zobacz<<)
- Prezentacja o IB (>>zobacz<<)
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025 (>>zobacz<<)
Terminarz rekrutacji (>>zobacz<<)
Warto być u nas bo:
Od 2016 roku działa w naszej szkole Koło Debat Oksfordzkich. Debaty oksfordzkie to ściśle określony sposób prowadzenia sporu na zadany temat, zwany tezą. Czteroosobowe drużyny wygłaszają mowy, prezentują argumentację i podają kontrargumenty do stwierdzeń swoich przeciwników. Czasami temperatura debaty bywa bardzo wysoka a emocje debatantów i obserwatorów sięgają zenitu! Debatowanie w tej formie uczy uczestników logicznego rozumowania, przestrzegania kultury słowa i sprawnego posługiwania się retoryką. Słowem, same korzyści!
Bierzemy też udział w turniejach debat oksfordzkich i odnosimy sukcesy:) Już w 2017 roku drużyna naszej szkoły doszła do finału Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanym dla szkół kaliskich przez Stowarzyszenie KoLiber . W czerwcu 2018r. drużyna II LO zdobyła 3. miejsce w Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, w listopadzie 2018r braliśmy udział w III Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich, a w lutym 2019 r. wywalczyliśmy III miejsce w IV Turnieju Debat Historycznych IPN w Poznaniu.
W kolejnym roku szkolnym -2020/2021-nasze drużyny wywalczyły trzecie i pierwsze miejsce w II Kaliskim Turnieju Debat Oksfordzkich (nagroda za pierwsze miejsce to wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli), i awans do ćwierćfinału fazy pucharowej V Wojewódzkiego Turnieju Debat Oksfordzkich.
Spotkania Koła odbywają się raz w tygodniu, a na spotkaniach wymyślamy tezy, zgłębiamy wiedzę, tworzymy argumenty, szukamy dziury w całym (bo jakoś trzeba wymyślić kontrargumenty) albo sobie po prostu gawędzimy.
Koło ma charakter otwarty - w dowolym momencie może do niego dołączyć każdy uczeń spragniony dyskusji. Wystarczy skontaktować sie z opiekunką Koła - Małgorzatą Wojczak-Olejnik.