IB DIPLOMA PROGRAMME

IB WORLD SCHOOL 049645

 

 

 

 

 

   

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych:

                                       Katarzyna Bednarek

 ochrona danych        

Jesteśmy "Srebrną Szkołą"

lieum srebro

Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa"

Uczestnictwo TDTS

Wsparcie psychologiczno- pedagogiczne w naszej szkole

pomoc pp

Program "Poznaj Polskę"

Bez nazwy

i9Fu eDX 400x400

poznajPolske

Przygoda z przyrodą

projekt uam

Jesteś na stronie:

Matura międzynarodowa IB DP

International Baccalaureate Diploma Programme - Matura Międzynarodowa

Od roku 2014 w naszej szkole prowadzimy oddziały międzynarodowe. Przed uczniem takiej klasy otwierają się nowe możliwości:

  • większe szanse dostania się na studia zarówno w Polsce, jak i za granicą
  • zdobycie szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków

- Informacja o programie (>>zobacz<<)

- Prezentacja o IB (>>zobacz<<)

czytaj więcej

Przyjdź do nas! Rekrutacja

Nie zwlekaj! Przyłącz się do najlepszych!

 

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024 (>>zobacz<<)

Terminarz rekrutacji (>>zobacz<<)

 

UWAGA! Wszystkie wnioski należy składać w formie elektronicznej.

Strona do naboru elektronicznego znajduje się pod adresem: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/.

Warto być u nas bo:

  • Prowadzimy klasę z maturą międzynarodową (IB - International Baccalaureate), która daje dodatkowe możliwości rozwoju oraz edukacji na uczelniach zagranicznych;
  • Jesteśmy od lat w czołówce szkół kaliskich jeśli chodzi o wyniki maturalne (pierwsza trójka);
  • Otrzymaliśmy renomowany tytuł "Srebrnej Szkoły" w roku 2021 i 2022.

Film promujący szkołę

Koło Debat Oksfordzkich

turniej

Od 2016 roku działa w naszej szkole Koło Debat Oksfordzkich. Debaty oksfordzkie to ściśle określony sposób prowadzenia sporu na zadany temat, zwany tezą. Czteroosobowe drużyny wygłaszają mowy, prezentują argumentację i podają kontrargumenty do stwierdzeń swoich przeciwników. Czasami temperatura debaty bywa bardzo wysoka a emocje debatantów i obserwatorów sięgają zenitu! Debatowanie w tej formie uczy uczestników logicznego rozumowania, przestrzegania kultury słowa i sprawnego posługiwania się retoryką. Słowem, same korzyści!

Bierzemy też udział w turniejach debat oksfordzkich i odnosimy sukcesy:) Już w 2017 roku drużyna naszej szkoły doszła do finału Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanym dla szkół kaliskich przez Stowarzyszenie KoLiber . W czerwcu 2018r. drużyna II LO zdobyła 3. miejsce w Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, w listopadzie 2018r braliśmy udział w III Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich, a w lutym 2019 r. wywalczyliśmy III miejsce w IV Turnieju Debat Historycznych IPN w Poznaniu.

W kolejnym roku szkolnym -2020/2021-nasze drużyny wywalczyły trzecie i pierwsze miejsce w II Kaliskim Turnieju Debat Oksfordzkich (nagroda za pierwsze miejsce to wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli), i awans do ćwierćfinału fazy pucharowej V Wojewódzkiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Spotkania Koła odbywają się raz w tygodniu, a na spotkaniach wymyślamy tezy, zgłębiamy wiedzę, tworzymy argumenty, szukamy dziury w całym (bo jakoś trzeba wymyślić kontrargumenty) albo sobie po prostu gawędzimy.

Koło ma charakter otwarty - w dowolym momencie może do niego dołączyć każdy uczeń spragniony dyskusji. Wystarczy skontaktować sie z opiekunką Koła - Małgorzatą Wojczak-Olejnik.