IB DIPLOMA PROGRAMME

IB WORLD SCHOOL 049645

 

 

 

 

 

   

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych:

                                       Katarzyna Bednarek

 ochrona danych        

Jesteśmy "Srebrną Szkołą"

lieum srebro

Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa"

Uczestnictwo TDTS

Wsparcie psychologiczno- pedagogiczne w naszej szkole

pomoc pp

Program "Poznaj Polskę"

Bez nazwy

i9Fu eDX 400x400

poznajPolske

Przygoda z przyrodą

projekt uam

Jesteś na stronie:

Matura międzynarodowa IB DP

International Baccalaureate Diploma Programme - Matura Międzynarodowa

Od roku 2014 w naszej szkole prowadzimy oddziały międzynarodowe. Przed uczniem takiej klasy otwierają się nowe możliwości:

  • większe szanse dostania się na studia zarówno w Polsce, jak i za granicą
  • zdobycie szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków

- Informacja o programie (>>zobacz<<)

- Prezentacja o IB (>>zobacz<<)

czytaj więcej

Przyjdź do nas! Rekrutacja

Nie zwlekaj! Przyłącz się do najlepszych!

 

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025 (>>zobacz<<)

Terminarz rekrutacji (>>zobacz<<)

SPRAWDZIAN KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH DLA KANDYDATÓW DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ:

4 CZERWCA, GODZ. 15:30. PROSIMY O PRZYNIESIENIE DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI ZE ZDJĘCIEM.

 

UWAGA! Wszystkie wnioski należy składać w formie elektronicznej. Nabór do klasy dwujęzycznej kończy się 29 maja.

Strona do naboru elektronicznego znajduje się pod adresem: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/.

Warto być u nas bo:

  • Prowadzimy klasę z maturą międzynarodową (IB - International Baccalaureate), która daje dodatkowe możliwości rozwoju oraz edukacji na uczelniach zagranicznych;
  • Jesteśmy od lat w czołówce szkół kaliskich jeśli chodzi o wyniki maturalne (pierwsza trójka);
  • Otrzymaliśmy renomowany tytuł "Srebrnej Szkoły" w roku 2021 i 2022.

Film promujący szkołę

Sukces podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Bardzo miło nam poinformować, że 14.02.2021 r. w Toruniu, podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w kategorii juniorów i juniorów młodszych, dwoje naszych uczniów stanęło na drugim miejscu podium. Nasi medalowicze poprawili przy okazji swoje rekordy życiowe.

Srebrne medale zdobyli :

- Emilia Wiśniewska 1fp, w chodzie na 3km 

- Mikołaj Nowostawski 3d, w chodzie na 5km 

fot1 

 

Opiekunem i jednocześnie trenerem Emilli i Mikołaja jest Pan Paweł Wiśniewski.

II miejsce w e-sporcie naszej szkolnej drużyny

Wczoraj w Zespole Szkół Techniczych Diecezji Kaliskiej odbył się I Turniej E-sportowy Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowany w ramach Kaliskiej Ligii E-sportowej.

W turnieju wzięli udział reprezentanci: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespołu Szkół Samochodowych, I LO im. A Asnyka, II LO im. T. Kościuszki, III LO im. M. Kopernika  i IV LO im. I. Paderewskiego.

Najlepszą drużyną turnieju CS:GO okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, zaś drugie zaszczytne miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, a naszym e-bohaterom serdecznie dziękujemy za emocje i piękny puchar !

Trzecie miejsce na Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie !

19 czerwca drużyna debatantów z naszej szkoły zdobyła trzecie miejsce na Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie ! Zawodnicy, czyli Bogna Idkowiak, Artur Kaźmierczak, Emilia Madejka i Karina Rutkowska (wszyscy z klasy Ia) spierali się na trudne i ważne tematy parytetu płci na listach wyborczych, jawności danych posiadaczy konkretnych adresów IP, praw adoptowanego dziecka do poznania swoich biologicznych rodziców czy obowiązku nauki do 18 roku życia. Po pełnych emocji zmaganiach, dzielni debatanci wybrali się na relaksujący spacerek w Parku Łazienkowskim. Gratulujemy udanego debiutu turniejowego i dziękujemy pani prof. Arlecie Durward za opiekę nad drużyną w czasie wyjazdu, a pani prof.Aleksandrze Kalinowskiej za informację o turnieju i pomoc merytoryczną.

debata1  turniej 
 turniej2  turniej3

Opiekun Koła Debat Oksfordzkich Małgorzata Wojczak-Olejnik

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK -IV miejsce w Wielkopolsce !

W sobotę 12 maja br. w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu odbył się etap okręgowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK .Zadaniem zawodników było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w symulowanych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.W rywalizacji wzięło udział jedenaście zespołów, reprezentujących Oddziały Rejonowe PCK z terenu województwa wielkopolskiego.

Drużyna pierwszej pomocy w składzie:Julita Malinowska,Aleksandra Orlicka,Mariusz Krążyński,Klaudiusz Kudła,Miłosz Taranek  zajęła IV miejsce.

pck1 pck4
 pck2  pck3

Gratulujemy!

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - kolejny sukces

W dniu 12 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCKUczniowie naszej szkoły byli najlepsi!!!
Drużyna pierwszej pomocy w składzie:Julita Malinowska, Aleksandra Orlicka, Mariusz Krążyński, Klaudiusz Kudła, Miłosz Taranek, Gabriela Michalak zajęła I miejsce. Opiekun-p.dyr.Justyna Twardowska-Roszak. 
Zwycięzcy będą reprezentować nasz rejon w zawodach okręgowych, które odbędą się w maju w Poznaniu.

O naszym sukcesie możesz przeczytać na stronie http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/mistrzostwa-pierwszej-pomocy-kaliskie-szkoly-najlepsze-zdjecia,1456.html.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Kolejny sukces naszej uczennicy w konkursie przyrodniczym !

W sobotę 24 marca w Poznaniu odbył się etap wojewódzki (finałowy) Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych ''Parki narodowe w Polsce" zorganizowanego przez PTOP Salamandra. W finale tym, oprócz 30 uczniów z województwa Wielkopolskiego, brała udział uczennica naszej szkoły Ewa Haraś z klasy 1c (opiekun p.prof.Michał Żukowski). Serdecznie gratulujemy.

fotka przyrodniczy1  fotka przyrodniczy2

Zdobyte indeksy szkoły w Walii uczniów klasy 3D

Uczniowie klasy 3D, Joanna Semrau, Konstancja Nowocień oraz Sergiusz Pietrala, otrzymali indeksy uczelni Aberystwyth, znajdującej się w miejscowości o tej samej nazwie w Walii. Warunkiem otrzymania indeksów było zakwalifikowanie się na podstawie egzaminów wstępnych organizowanych przez tę uczelnię. Egzaminy odbywały się w Siedlcach na tamtejszej uczelni wyższej. Sergiusz zdawał matematykę oraz informatykę, Joasia biologię zaś Konstancja historię Europy i politykę. 

 Naszym uczniom serdecznie gratulujemy życząc jedynie udanie zdanej matury (jedyny warunek, aby cała trójka mogła studiować za granicą :)).

Kolejny sukces naszej uczennicy

Germany

Uczennica klasy II A - Agata Antoniewicz - zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Etap pisemny odbędzie się w Poznaniu 17 lutego 2018 r. Opiekunem Agaty jest pani prof. Iwona Kopeć.