Jesteś na stronie:

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

  • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
  • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Rekrutacja

(po gimnazjum): >>zobacz<<

(po szkole podstawowej): >>zobacz<<

Strony do naboru elektronicznego znajdują się pod adresami: https://ponadgimnazjalne-kalisz.nabory.pl/ oraz  https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/.

Warto być u nas bo:

  • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
  • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

 

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II na rok szkolny 2019/2020 sem. I

Osoby zamieszkałe i zameldowane w Kaliszu zainteresowane ubieganiem się o Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II na rok szkolny 2019/2020 (semestr I) proszone są o zgłaszanie się po odbiór wniosków i klauzuli informacyjnej do sekretariatu IB (na wprost sali nr 16).

Termin składania wniosku upływa w dniu 19.06.2019 r. godz. 15:00.

Przypominam, że ubiegać się mogą uczniowie z Kalisza, którzy mają średnią ocen minimum 4.10, brali w udział w konkursach ,olimpiadach i mają wyjątkowe uzdolnienia potwierdzone pisemnie (wnioski bez udokumentowanych osiągnięć będą traktowane jako niespełniające kryteriów), prezentują wzorową postawę społeczną (potwierdzoną odpowiednimi opiniami lub dokumentami). Próg dochodowy tj. 1000 zł netto na osobę potwierdzony odpowiednim dokumentem - zaświadczeniem (dochód dla wniosku składanego w czerwcu 2019 powinien dotyczyć miesiąca maja 2019 r. chyba, że nastąpiła utrata dochodu to z miesiąca w którym wniosek został złożony).

Proszę zwrócić uwagę na dokładne uzupełnienie wniosku w punktach 9-11.

W razie pytań zapraszam .

W załączeniu:

1. Zasady weryfikacji dochodu zgodnie z ustawa o pomocy społecznej (na dzień 04.06.2019r.) (>>pobierz<<)

2. Regulamin (>>pobierz<<)

Ewelina Hylewska

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs informatyczny dla programistów Pix 2019

pix2019 plakat

Zapisy do 12 maja 2019 r. Konkurs przeznaczony dla pasjonatów programowania. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.


Konkurs matematyczny w 3 kategoriach

Z racji ustanowionego Roku Matematyki oraz zbliżającego się dnia liczby Pi organizujemy 27.03.2019r  konkurs matematyczny w III-ch kategoriach.Zapraszamy wszystkich uczniów klas I i II. Liczba miejsc jak w ubiegłym roku ograniczona.O zaklasyfikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na poszczególne konkursy u Pani Anety Zadki (208)oraz Joanny Narolskiej-Crouchman (207) osobiście lub prze Mobi Dziennik.Zakwalifikowane osoby do konkursu zostaną przez nas poinformowane. Czekają na Was atrakcyjne nagrody.

Konkursy:

1. SUDOKU-rozwiązanie 3 zadań. Pod uwagę bierzemy poprawność oraz czas rozwiązania.

2.Konkurs na odtworzenie największej liczby cyfr po przecinku liczby Pi

3. Konkurs fotograficzny.

Przedmiotem konkursu jest matematyka we współczesnym świecie.

 Na fotografiach mogą znaleźć się między innymi: obiekty lub ich fragmenty o interesującej kolorystyce, sfotografowane w ciekawym świetle (w różnych porach dnia, roku) czy charakteryzujące się efektowną fakturą które kojarzą się wam z matematyką. Zobacz >>więcej<<.